Amikor nagyobb babának veszünk ruhát, sokkal bőségesebb a választék. Gondoljunk azonban arra, hogy csemeténk egyre mozgékonyabb, bármennyire ésszerűnek látszik is minél nagyobb méretet venni, túlzásba ne essünk. Ha lóg rajta a ruha, gátolja mozgását, és mire belenőne a gyermek, már kopott foltos, maszatos.
Könnyen mosható, könnyen száradó, vasalást nem igénylő holmikat vegyünk. A pasztellszínű ruhák előnytelenek, mivel gyorsan koszolódnak: a térdük a földön kenődik össze, a felsőrészük pedig evéskor.
Ennek a korcsoportnak a kertésznadrág a legideálisabb viselet, még akkor is, ha kislányunk van.
A kombidressz továbbra is alapdarab a baba ruhatárában, ugyanis az alul patentos body nem hagyja elmozdulni a pelenkát az izgő-mozgó babán.
Nagy hőségben a baba csak trikót kapjon a pelenka fölé. Ha kivisszük levegőzni, akkor jól be kell kenni a bőrét napvédővel. Mindig legyen rajta vászonkalapka, amely leégés ellen még kevés, de legalább árnyékolja az arcát és a nyakát. A légiós fazon különösen kedvező. Fiúkra-lányokra egyaránt adhatunk sortot, felsőrészt szellős anyagból. A lányok viselhetnek pamutruhácskát, de legyen rövid, nehogy zavarja a gyermeket mászás közben; legjobb, ha ezt csak ünneplőnek használjuk.
Télen meleg kezeslábas, bélelt kapucnis kabátka, lábzsák szükséges, amely melegen tartja a babát a kocsiban, de a mozgását nem korlátozza, gyapjú vagy irha bébicipő (ámbák az ekkora babák előszeretettel rúgják le a lábbelit).Az öltözék legyen minél egyszerűbb, a bonyolult kapcsokkal meggyűlhet a bajunk. Így kevésbé izzaszt meg a fel- és levétel, például, ha pelenkázni kell. A babák mesterien időzítik székletüket éppen akkorra, amikor állig felöltözve állunk az ajtóban.
Cipőre csak akkor lesz szükséges a babának, ha már elindult, addig legjobb neki mezítláb. Ha hideg van a mezítlábaskodáshoz, adjunk rá papucscipőt vagy csúszásgátló zoknit. A sima zokni csak a szőnyegpadlón jó. Ha a baba megcsúszik, utána esetleg nem akarózhat ismét két lábra állnia.
Éjszakára a hálózsák helyett adhatunk már pizsamát (lehet rövid vagy hosszú ujjú, a hőmérséklettől függően), a pizsamaalsó trikóval (melegebb időszakban), lányoknak hálóing (éjszakai pelenkázáshoz különösen kézre áll). Hőségben elég lehet egy body.
A nagyobb babákra jellemző, hogy az öltözködést mókának tekintik és nem hagyják, hogy ráadjuk a ruhát. Könnyebben megy az öltözködés, ha mi is beszállunk a játékba: amíg kifelé mászik a szobából, csapjunk le rá az ajtóban, és bújtassuk át a fejét a trikó nyakán. Ha másként nem megy, csiklandozzuk meg a hasát. Valószínűleg kacagva veti el magát, és nem áll ellen, amikor öltöztetjük.
Ölben esetleg készségesebben működnek közre - ilyenkor már szívesebben ülnek, mint fekszenek. Legyen a procedúra minél egyszerűbb, ne vesződjünk a bonyolul összeállításokkal. A kétrészes öltözéket gyakran könnyebb felügyeskedni, mint az egybeszabottat. Ha öltözködéskor mindig vergődik a babánk, tűnődjünk el azon, hogy muszáj-e ennyi mindent ráadni.
Utolsó kommentek